Раптърс преодоля мач от 45 точки от Майлс Бриджис, за да победи Хорнетс със 123-117
AP News | 2024-02-08 | 05:00:34

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Ар Джей Барет вкара 23 точки, Якоб Поелтл направи две големи игри в последната минута и Торонто Раптърс надвиха най-високите в кариерата си 45 точки от Майлс Бриджис, за да победи Шарлът със 123-117 и да донесе деветата поредна загуба на Хорнетс в сряда вечерта.

Скоти Барнс, който научи преди мача, че ще играе в първия си All- Звезден мач като резервен, завърши с 18 точки за Раптърс. Имануел Куикли също вкара 18, а Поелтъл завърши с 12 точки и 12 борби.

Бриджис имаше ефективна вечер, надхвърляйки предишния си връх в кариерата от 41 точки, поставен в понеделник вечерта срещу Лос Анджелис Лейкърс, като вкара 17 от 27 от полето с шест тройки. Той също имаше осем борби и седем асистенции.

Бриджис е едва четвъртият играч на Шарлът, който има последователни мачове от 40 точки, присъединявайки се към Глен Райс (два пъти), Кемба Уокър и Тери Розиър.

Брандън Милър имаше 20 точки за Шарлът, който загуби осем поредни мача у дома.

Това беше едва втора победа на Торонто в последните 10 мача.

Стършелите поведоха с 36-29 след първата четвърт зад 15 точки от Бриджис, който беше 5 от 5 от полето, включително три тройки. Бриджис беше дори по-добър през третата четвърт с 21 точки при стрелба от 9 от 10, помагайки на Хорнетс да водят с 97-91 до последната четвърт.

Но Торонто щеше да се бори да вземе 118- 115 преднина при Barrett 3 от завоя и спрягане при каране на Куикли с две минути преди края.

Пьолтъл, 7-футовият център на Раптърс от Австрия, след това направи големи игри в двата края на игрището, като направи пропуск, за да направи мача от пет точки и блокира Бриджис в лентата от другата страна края на корта, за да върне топката на отбора си.

Раптърс направиха 17 от 33 опита за 3 точки, като Барет и Гари Трент младши се свързаха по четири.